X
تبلیغات
رایتل

ناکامی های پاس کماکان ادامه دارد؛

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/09/13

آیا هیئت مدیره پاسخ می‌دهد؟  

علی نیکوکار شایان

آخرین دیدار از رقابت های نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور برای تیم پاس همدان هم با شکستی دیگر همراه بود تا مردم همدان و طرفداران این تیم غروب جمعه خود را با خاطره ای تلخ سپری کنند.

تیم پاس همدان که از سال گذشته با عدم موفقیت کادر فنی و مدیریت باشگاه اولین رفت وآمد های خود را تجربه کرد و در کنار تغییر و تحولات اساسی که بیشتر مدیران این روزهای باشگاه های کشور آن را تجربه می کنند و همواره پس از حضور در حراس آن بسر می برند در این تیم که مانند نهالی همه مدیران و مسئولان از آن حمایت می کنند امید به روزگار خوش داشت.

تغییر و تحولات همواره برای تغییر شرایط و بهبود اوضاع شکل می گیرد و این تصمیم هیات مدیره بر آن بود تا وضعیت تیم که با حضور منصوریان در کادر فنی تیم نابسامان شده بود بهبود یابد، اما در همان هنگام هم انتظارات برآورده نشد، تغییراتی که گمان می شد با آمدن مدیر روستا و ملاحی در تیم حاکم شود و شتاب در کسب نتایج مطلوب در تیم بوجود آید اتفاق نیفتاد و اگر ها تا آخرین بازی با هواداران همراه بود. 

البته توجیه های مدیریت و کادر فنی باشگاه تا حدودی قابل تامل بود چرا که آنها مدعی بودند تیم توسط کادر قبلی بسته شده است و این زبان منتقدان را نیز بست تا فرصتی برای احیای مجدد تیم، داده شود و کادر فنی به رهبری مدیر روستا خود تصمیم بگیرد که چه بازیکنان و همکارانی به خدمت گیرد.

مردم و هواداران نیز مجبور به سکوت و امیدواری برای بهبود شرایط و جذب بازیکنان بهتر و تاثیر گذار تر در فصل بعد انتظار شروع فصل جدید را کشیدند اما با شروع فصل دهم رقابت های لیگ برتر و جذب تعدادی از بازیکنان جوان از لیگ های دسته یک و گمنان عیار تیم نسبت به دیگر باشگاه ها تا حدودی مشخص شد.

بازی های نسبتا خوب و کسب پیروزی های اولیه فصل که حاصل نیروی جوانی و دوندگی پاس بود، هر چند همه این پیروزی ها با تک گل همراه بود نشانه ای از قابلیت های مهاجمان و کادر فنی که دو تن از آنها از مهاجمان گذشته هستند نداشت.

کمبود بازیکن های کلیدی در هر پست و نداشتن یک لیدر موفق در زمین گویای نیاز به تعداد قابل توجهی بازیکن کلیدی در تیم بود و این امر محقق نشد، حتی با این که کادر فنی خود تصمیم گیرنده برای جذب بازیکن و جذب دستیار بود.

ناکامی های باشگاه در حالی از  مدیران باشگاه و کادر فنی توجیه می شود که این تیم در هشت بازی گذشته تنها 3 امتیاز از سه تساوی کسب کرده است و این آمار در لیگ حرفه ای و توسط کادر فنی یا مدیریت باشگاه قابل توجیه نیست اما گویا مدیران و کادر فنی تیم همچنان این عملکرد تیم را مثبت و مطلوب می دانند چرا که در مصاحبه های خود از عملکرد مناسب تیم خبر می دهند و این که تیم موقعیت های بی شماری در زمین دارد.

با اعلام این مطلب که موقعیت برای یک تیم حرفه ای و لیگ برتری مانع سقوط تیم نمی شود باید بگوییم هیات مدیره باشگاه تا کی می خواهد از این روند حمایت کند و نوش دارو پس از مرگ سهراب برای همدانی ها تیم لیگ برتری و شادی و نشاط نمی شود.

تیم پاس در فصل گذشته با وجود کسب 6 امتیاز در 10 بازی و با توجه به این که این فرصت تا نیم فصل نیز به آنها داده نشد توسط هیات مدیره مورد بازخواست قرار گرفت و در نهایت مدیرعامل و کادر فنی همگی تغییر پیدا کرده و در یک حرکت شتاب زده از ملاحی و مدیر روستا برای ادامه همکاری دعوت شد.

پس از آنکه مدیران باشگاه جواب قانع کننده برای نتایج ضعیف پاس نمیدهند و همچنان تاکید بر عملکرد خوب کادر فنی دارند امیدواریم هیات مدیره در کنار این عدم پاسخگویی، تصمیم قاطع و منطقی بگیرند و شرایط را بهتر کنند تا جوابگوی هواداران و دوستداران پاس داده شود.

البته باید بدانیم اگر یک بار دیگر شتاب زده عمل کرده و کار کارشناسی برای روی کار آمدن بهترین ها برای پاس نکنیم ممکن است شرایط بهتر نشود و این بار کار به باز ی با تراکتور سازی با آن حرف ها و حدیث ها نکشد.

البته گفته می شود کریم ملاحی مدیر عامل باشگاه پاس پس از پایان بازی و شکست برابر استقلال در جمع بازیکنان خداحافظی کرده و استعفای خود را رسما توسط سرپرست تیم به یکی از سایت های خبری اعلام کرده است.

با وجود این که استاندار همدان به عنوان رییس هیات مدیره باشگاه چند هفته قبل استعفای ملاحی را نپذیرفت و این برای دومین بار است که از مدیریت باشگاه خبر استعفا شنیده می شود باید در انتخاب مدیر جدید زودتر تصمیم گرفت چرا که تیم که دارای مدیر و سرپرست بود حال و روزش این بود و اکنون که مدیری باشگاه را رهبری نمی کند برای هفته های آینده و مصاف برابر حریفان چه خواهد کرد، ضمن اینکه دیگر مدیری برای پاسخگویی نیست.

 

برای مشاهده این خبر در خط خطی (وبلاگ شخصی علی شایان) کلیک نمائید.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب0 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید