X
تبلیغات
رایتل

شاید این دیدار خاتمه ای بر تساوی ها باشد ؛

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/05/20

نبرد سخت پاس در برابر تراکتور در تبریز

علی ثقفی 

هگمتانه-سرویس ورزش: دیدار این هفته پاس همدان در برابر تراکتورسازی تبریز در صورت داشتن برنده می تواند به تساوی های بدست آمده در دو دیدار گذشته خاتمه دهد.

تیم فوتبال پاس همدان در چارچوب هفته چهارم دهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاههای کشور،‌ روز جمعه در ورزشگاه یادگار امام تبریز میهمان تراکتور سازان خواهد بود.

پس از بازگشت تراکتور سازی به لیگ برتر در لیگ نهم، دیدارهای رفت و برگشت دو تیم در فصل گذشته با تساوی خاتمه یافت؛ دیدار رفت در تبریز در حالی که با برتری محسوس نماینده همدان همراه بود، به تساوی 2 بر 2 انجامید و دیدار برگشت در آخرین هفته لیگ در همدانبا تساوی یک بر یک خاتمه یافت که منجر به بقای پاس در لیگ برتر شد.

با توجه به محکومیت تبریزی ها از داشتن تماشاگر در دو دیدار لیگ برتر که اولی در دیدار برابر همشهری تراکتور سازان یعنی شهرداری در داربی این شهر اجرا شد، تراکتورسازی تبریز در دیدار با پاس همدان نیز از داشتن تماشاگر محروم خواهد بود که این مساله می تواند تاثیر بسیاری در این بازی بگذارد.

البته تبریزی ها به شورای استیاف فدراسیون فوتبال شکایت کرده و خاهان لغو این محرومیت شده‌اند، اما تا کنون نتیجه ای در این خصوص حاصل ننموده‌اند و به نظر هم نمی رسد که تغییری در رای صادره بوجود بیاید.

تیم فوتبال پاس همدان که در سه دیدار گذشته، به دو نتیجه پیروزی دست پیدا کرده، در صورت حفظ انگیزه و مغرور نشدن بازیکنان به خوبی می توانند در برابر نماینده تبریز به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند.

پاسی ها حتی در دیدار برابر استیل آذین نیز می توانستند نتیجه بهتری، حتی پیروزی کسب نمایند اما عدم خودباوری و بی دقتی بازیکنان در زدن ضربات آخر از یک سو و اتخاذ روش و ترکیب اشتباه از سوی  دیگر، باعث شد تا پاس در آن دیدار شکست سنگینی را بپذیرد.

ذکر این مساله به این سبب بود که یادآوری کنیم،‌ پاس حتی در دیدارهای خارج از خانه نیز می تواند به نتایج مطلوبی دست پیدا کند، فرض را بر این بگیرید که فرصتهای پاس در نیمه اول دیدار با استیل آذین به ثمر رسیده بود و سپس با اتخاذ سیستم دفاعی مناسبریال نتیجه بازی حفظ می شد. در این حالت حتی پاس می توانست برنده دیدار با استیل آذین باشد.

تراکتور سازی که از نظر مهره و کادر فنی در مقایسه با استیل آذین حرفی برای گفتن ندارد. بزرگترین نقطه قوت این تیم، هواداران آن هستند که در صورت محرومیت تبریزی ها از این داشته، کار پاس برای برگزاری این دیدار بسیار ساده تر خواهد شد.

مدافعان پاس در این دیدار باید مواظب فرارهای ابراهیمی و تکنیک جاسم کرار باشند؛ جاسم کرار با توی سر توپ زدنهای مکرر و سریع به سادگی مدافعان را از پیش رو برداشته و فضا را برای نواختن ضربات ناگهانی و محکمش به سمت دروازه حریف فراهم می کند.

بهترین گزینه برای یارگیری نفر به نفر وی، مجید حیدری می باشد که باید به او سپرده شود به یکباره بر روی پای این بازیکن نرود. چرا که با یک توی سر توپ به راحتی وی را از پیش روی خواهد برداشت.

ابراهیمی نیز مهاجم سمت راست تراکتورسازان است که اگر پاس در ترکیب دفاعی دیدارهای گذشته استفاده کند، ساشا کلونیجا مدافع روبروی وی خواهد بود که قدری در فرارها کند عمل می کند. کادر فنی پاس باید به ساشا بسپارند که مراقب فرارهای تند و تیز این بازیکن باشد.

ترشیز مدافع تند و تیز تراکتور سازی نیز در برخی اوقات خیلی سریع خود را به منطقه دفاعی حریف نزدیک کرده و با ارسال های خوب و دقیق مهاجمان تیمش را صاحب موقعیت می نماید.

مدافعان پاس باسد مراقب سرزنی های جاسم کرار نیز باشند،‌چرا که وی یک سرزن قهار و توانمند نیز به شمار می رود.

رویارویی فرهاد خیرخواه با هم تیمی های فصل گذشته‌اش نیز می تواند بر جذابیتهای این دیدار افزوده و انگیزه این بازیکن برای گلزنی را دو چندان کند. درصورتی که مدیر روستا به خوبی از وی در این دیدار بازی بگیرد، می توان او را برگ برنده پاس در این مسابقه دانست.

امیدواریم پاسی ها با ارائه یک بازی خوب بتوانند سه امتیاز این دیدار را نیز بدست آورده و مجموع امتیازات خود را به عدد 9 برسانند.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب1 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید