X
تبلیغات
رایتل

با ادامه روند رو به سقوط پاس همدان؛

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/11/26

هیئت‌مدیره پاس چه زمانی وارد عمل می‌شود؟ 

علی ثقفی

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال پاس همدان برای نهمین بار در این فصل از رقابتهای لیگ برتر شکست را پذیرفت تا همچنان تغییری در روند نتایج ضعیفش ایجاد نشده و نیاز به تغییرات مدیریتی از سوی هیئت مدیره بیش از پیش احساس شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شکستهای پاس در این فصل لیگ برتر همچنان ادامه دارد و مدیریت این تیم همچنان از ایجاد تحول و اعمال تغییراتی که منجر به بهبود شرایط این تیم شود، عاجز مانده است.

چندی پیش ورزشی نویسان استان همدان که در صف اول منتقدان مسائل مدیریتی باشگاه پاس قرار داشتند، در نشستی صمیمی با رئیس هیئت مدیره این باشگاه شرکت کردند که در پایان همه متفق شدند برای رسیدن تیم به شرایط بهتر، تا مدتی انتقاد نکرده و از تیم حمایت کنند.

با گذشت بیش از 2 ماه از آن نشست که در تمام این مدت انتقادی از سوی ورزشی نویسان همدان منتشر نشد، نه تنها شرایط تیم بهتر نشد، بلکه سیر نزولی پاس شتاب بیشتری گرفت تا بهانه‌گیری های ملاحی در این خصوص نیز بی اثر بماند.

پاس همدان در 22 هفته سپری شده از لیگ، 4 برد، 9 تساوی و 9 شکست را تجربه کرده است که در مجموع این مسابقات 19 بار دروازه حریفان را گشوده و 30 بار دروازه خود را در برابر حریفان باز شده دیده است.

تفاضل گل 11- در این 22 دیدار نشانه دیگری از ضعف عملکردی این باشگاه در این فصل از رقابتهای لیگ برتر است.

پاس همدان پس از کسب پیروزی مشکوک در برابر صبای قم در هفته ششم لیگ برتر، تاکنون نتوانسته طعم پیروزی را بچشد؛ شکست مقابل شاهین در همدان و شش شکست خارج از خانه در برابر تیم‌های نفت آبادان، راه‌آهن، ذوب‌آهن، استقلال، پیکان قزوین و نفت تهران، سه تساوی خانگی در برابر تیم‌های ملوان بندرانزلی، فولاد خوزستان و تراکتورسازی تبریز و دو تساوی خارج از خانه در برابر تیم های شهرداری تبریز و مس کرمان، حاصل کار پاس همدان از هفته ششم تا بیست و دوم بوده است.

همه این آمارها نشان می‌دهند که پاس در سرازیری قرار گرفته و مدیریت باشگاه نیز از انجام تغییرات منجر به نتیجه‌گیری در تیم، عاجز مانده است.‌

با توجه به 12 هفته باقی مانده که روز به روز هم رقابت نزدیک تر و نفس‌گیرتر شده و از طرفی، هفته به هفته کار برای بازگشت و نتیجه‌گیری سخت‌تر می شود، بهتر است هر چه سریعتر نسبت به اعمال تغییرات مدیریتی در راس باشگاه اقدام نمایند و مانع از ادامه روند فعلی که بدون شک منجر به سقوط تیم به دسته پائین‌تر خواهد شد، شوند.

با توجه به مثل معروف "آزموده را آزمودن خطاست" ایجاد فرصت بیشتر برای ملاحی، به منزله موافقت با سقوط پاس به دسته پائین‌تر است و اگر هیئت مدیره باشگاه نمی‌خواهند شاهد این اتفاق باشند، باید هرچه سریعتر تغییراتی مثبت را در این تیم اعمال نمایند.

دیدارهای باقی مانده در دوازده هفته پایانی به این ترتیب است که پاس باید ابتدا در همدان میزبان سپاهان اصفهان باشد و سپس در کرج به مصاف سایپای البرز بشتابد.

در هفته بیست و پنجم، پاس در همدان میزبان پرسپولیس تهران است و سپس در قم رویاروی صبا قرار خواهد گرفت.

در هفته بیست و هفتم، پاس در همدان میزبان نفت آبادان است، سپس در بوشهر به مصاف شاهین خواهد رفت و بعد از آن در همدان میزبان راه‌آهن خواهد بود.

در سی‌امین هفته، پاس در انزلی میهمان ملوانان است و سپس در همدان پذیرای ذوب‌آهن اصفهان خواهد بود.

میزبانی از شهرداری تبریز، رویارویی با فولاد در اهواز و در نهایت مصاف با استقلال در همدان، برنامه پاس همدان در سه دیدار انتهایی این فصل خواهد بود.

بررسی برنامه بازیهای باقی‌مانده، راه سخت پاس در دیدارهای آتی را نشان می‌دهد و کادر فعلی با عملکردی که تا اینجای کار از خود بروز داده‌اند، اثبات کرده‌اند که توان این کار را ندارند و هرچه هیئت مدیره دیرتر نسبت به اعمال تغییرات مدیریتی و برکناری ملاحی اقدام کنند، فرصت برای مدیر بعدی کمتر شده و امکان بهبودروند نتایج و ماندگاری پاس کمتر می شود.

انتظار می رود هر چه سریعتر هیئت مدیره پاس تشکیل جلسه داده و تصمیماتی مفید و موثر را برای آینده این تیم اتخاذ نمایند که در نهایت منجر به بقاء این تیم در لیگ برتر شود. 

 

این مطلب را در خبرگزاری فارس مشاهده نمائید.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب11 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید