X
تبلیغات
رایتل

صوفی: به پیشنهاد همدان، اولین دوره لیگ ویژن‌ها برگزار می‌شود

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/11/06

رئیس هیئت فوتبال استان همدان گفت: پیشنهاد هیئت فوتبال همدان به کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری اولین دوره لیگ ویژن ها در آسیا مورد قبول واقع شد.

عباس صوفی تصریح کرد: طرح برگزاری لیگ منسجم ویژن های اسیا توسط هیات فوتبال استان همدان به کنفدراسیون فوتبال آسیا داده شد که پس از چند ماه بررسی نتیجه آن توسط دبیر کل کنفدراسیون به فدراسیون فوتبال کشور و هیات های استان هایی که طرح ویژن آسیا را اجرا می کنند ابلاغ شد.

وی یاد آور شد: بر اساس این طرح AFC با برگزاری این مسابقات بین استان های می تواند اجرا شود که دارای لیگ برتر منسجم رفت و برگشت داشته باشند که از بین استان هایی که طرح ویژن اسیا را در ایران اجرا می کنند تنها همدان، اصفهان و فارس دارای لیگ برتر با این شرط هستند.

صوفی تاکید کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا سه شیوه برگزاری مسابقات ویژن را پیشنهاد داده است و از فدراسیون و استان های ذکر شده خواسته است تا نظرات خود را برای برگزاری مسابقات به یکی از شیوه های ذیل به AFC ارسال کنند.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات به صورت لیگ رفت و برگشت، برگزاری مسابقات به صورت مجتمع دو دوری و لیگ مجتمع یک دوری توسط AFC پیشنتهاد شده است و قهرمان لیگ های برتر سه استان همدان، اصفهان و فارس در این رقابت ها حضور خواهند داشت.

صوفی تاکید کرد: بر اساس این طرح قهرمان برگزاری لیگ ویژن های ایران در مرحله دوم این مسابقات با قهرمان لیگ ویژن های چین مسابقه خواهد داد و در مرحله های بعد لیگ ویژن کشور های آسیایی نیز برگزار خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: AFC قوانین و مقرراتی برای شرکت نمایندگان استان ها و شرایط استفاده از بازیکنان نیز ابلاغ کرده که یکی از این قوانین منع استفاده از بازیکنان حاضر در رقابت های لیگ های ملی جمهوری اسلامی ایران در کلیه دسته ها در تیم حاضر در رقابت های لیگ ویژن است که می توان یکی از قوانین موثر برای اجرای موفق این طرح از آن نام برد.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب0 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید