X
تبلیغات
رایتل

پایگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان تا اطلاع ثانوی تعطیل است

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/09/16

پیمبری باید رسماً از مردم همدان عذرخواهی کند 

همه ساله و در ایام محرم از روز تاسوعا تا سوم عاشورا و به احترام شهادت سیدالشهداء این سایت تعطیل می شود، اما امسال و با توجه به شرایط و جو حاکم بر فوتبال همدان از امروز (اول محرم) پایگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

در مرحله دوم، به سبب اعمال سیاست های نامشخص هیئت مدیره باشگاه پاس همدان در برنامه ریزی و تعین سیاستهای کلان این باشگاه که موجب سردرگمی اصحاب رسانه شده و در اعتراض به توهین ها و جوسازی های قائم مقام و سرپرست باشگاه پاس همدان بر علیه همدان و مردم این شهر، در راستای حفظ رسالت خبرنگاری، پرهیز از درگیر شدن در حاشیه ها و غوطه ور شدن در فضای آلوده و ابری این روزهای آسمان فوتبال همدان، تا مساعد شدن اوضاع و شفاف شدن شرایط، این پایگاه تعطیل است.

در روزگاری که پاس خوب نتیجه نمی گرفت، بنده و کلیه همکاران ورزشی نویس که به رسالت خبری و حرفه ای خود آگاه بودیم، دست بر قلم برده و از روی دلسوزی، مشکلات و ایرادات کار را گوشزد نمودیم.

اما امروز شاهد این هستیم که افرادی با عملکرد مشخص، در شرایطی که کوچکترین بهایی را برای همدان و مردمانش قائل نبودند و در مصاحبه با رسانه ها و علی الخصوص رسانه ملی، در برنامه 90 بی ترمز بر همدان و همدانی ها تاختند، با عزت و احترام به جایگاه قبلی بازگشته تا دوباره به راه خویش با رویکرد قبلی ادامه دهند. 

ارزش، جایگاه و منزلت همدان و مردمانش بسیار بالاتر از آن است که اجازه دهیم این گونه جسورانه، افرادی که خود را متولد این شهر معرفی می کنند، بر سرزمین الوند تازیانه کشیده و بر برمردمانش بتازند؛ پیمبری باید در رسانه ملی و برنامه پر مخاطب 90 از مردم همدان عذرخواهی کند.

اکنون قلب ها آنگونه که باید برای این تیم نمی تپد و کسی به فکر این تیم نیست، چرا ما کاسه داغ تر از آش شویم، تا هم در مضان اتهام به "حاشیه سازی"، "فتنه پردازی"، "جوسازی"، "خط گرفتن"، "خط دادن" و مواردی از این دست که مدیران پاس با آن واژگان ما را مورد خطاب قرار داده و شرمنده مهرورزی های خویش می نمایند، قرار گیریم و هم در کامنت ها، ایمیل ها و پیامک ها مورد لطف و محبت عوامل و دست پرورده های ایشان واقع شویم.

از زمانی که کرم‌رضا پیریایی، استاندار همدان و رئیس هیئت مدیره باشگاه پاس همدان، فرصتی را برای کادر مدیریتی پاس همدان تعین کرد، به احترام وی سکوت کردیم و هیچ انتقادی را منتشر نکردیم، اما مدیران پاس عدم نتیجه گیری های خود در آن سه دیدار را نیز به قلم منتقدان و اصحاب رسانه ربط دادند.

آری ما به یاوه نوشته بودیم که پای "ادونو بوکو" هافبک خارجی پاس به علت اشتباه پزشک این تیم، بد جوش خورده و تا زمانی که مجدداً عمل نشود نمی تواند به میادین بازگردد، زیرا او در مستطیل سبز و بر روی چمن ورزشگاه های ایران هنر نمایی کرده، گل می زند، گل می سازد و در زمین آقایی می کند!!

آری سعید لطفی به اشتباه جذب پاس نشده بود و نه تنها قراردادش ابطال نشد، بلکه در قلب دفاع پاس به میدان رفت و مانع از موفقیت مهاجمان حریف در گلزنی شد!!

آری ما اشتباه می کردیم؛ مصدومیت سامان صفا طبق وعده سایت پاس در موعد مقرر رفع شد و وی در دیدار با ذوب آهن به میدان رفت، بازوبند کاپیتانی را مجدداً به بازو بست و پاس از آن بازی به بعد دیگر گلی دریافت نکرد. 

آری برداشت ما اشتباه بود که گفتیم فریب این جایگاه چهارمی را نخورده و به خود غره نشویم، زیرا ما در پایان نیم فصل نه تنها جایگاه مان متزلزل نشد، بلکه به مقام قهرمانی نیز رسیدیم. 

آری ...... و صدها آری دیگر  

در شرایطی که مدیران پاس همدان چند مرحله از سمت خود استعفا دادند و بار دیگر به جایگاه قبلی بازگشته و مورد لطف، عنایت و از همه مهمتر حمایت قرار گرفتند، هیچ حمایت یا تقدیر رسمی از سوی هیچ شخص حقیقی یا حقوقی از خبرنگاران و ورزشی نویسان که دلسوزانه موانع و مشکلات موجود را یادآوری و گوشزد کرده بودند،‌صورت نپذیرفت تا مثُل سنگ روی یخ در مورد این گروه صادق شود و با بازگشت مجدد مدیران ناکام، مجوز تاختن به خبرنگاران رسماً صادر شده باشد.  

از سویی دیگر سوال اینجاست؛ کسانی که در مصاحبه های خود به صورت محکم و مشدد اعلام کرده بودند که به هیچ وجه به همدان و پاس باز نخواهند گشت، چرا و چگونه و با چه رویی دوباره سکان هدایت و رهبری پاس را بر عهده گرفتند؟

از استاندار همدان نیز انتظار می رفت، وقتی شرط کسب 4 امتیاز را برای ملاحی و یارانش تعیین کرد و آنها نتوانستند به این مهم نائل شوند، ‌روی موضع خود ایستادگی می‌کرد و مجدداً امکان بازگشت آنها بر مسند کار را فراهم نمی نمود.  

از سویی دیگر تا زمانی که نگاه به رسانه ها، نگاه ابزاری باشد،‌ صاحبان قلم و اصحاب رسانه نمی توانند به آنچه رسالت خبرنگاری و و ظیفه رسانه‌ای نامیده می‌شود،‌ نائل شوند.

اکنون امیدواریم با تعطیلی این سایت، غلاف شدن قلم ورزشی نویسان و عدم طرح مشکلات موجود در پاس، این تیم نتایج مثبتی را گرفته و باعث شادی هواداران شود. 

از همکاران عزیز نیز تقاضامندیم از ارسال مطالب امتناع ورزند، چرا که امکان انتشار هیچ مطلبی تا اطلاع بعدی و فعالیت دوباره سایت، وجود ندارد. 

اما از آنجایی که ما به شهر و نماینده شهرمان تعصب داریم، منتظر می مانیم تا عملکرد افراد بار دیگر سنجیده شود و وای به حال کسانی که نتوانند در راه موفقیت پاس کاری انجام دهند؛ روزی که سکوت ما شکسته شود، مطمئناً انتقادات شکل جدیدی به خود خواهد گرفت و جبران خاموشی این مدت را خواهیم کرد و حسابی از خجالت مقصرین در خواهیم آمد. امیدواریم این گونه نشود .... 

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم                             موجیم که آرامش ما عدم ماست

 

علی ثقفی- مدیر پایگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب24 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید