X
تبلیغات
رایتل

پاس ناسپاس

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/09/08

مصطفی شیرمحمدی  

کسب دو تساوی اخیر توسط پاس همدان یکی در خانه حریف و دیگری در خانه پدری، شاید برای تیم پاس و دست اندرکاران آن امری  عادی تلقی شود ولی در حقیقت سایه سنگینی را برای فرهنگ و ورزش حال و آینده استان ایجاد کرده است.

عدم برآورده کردن انتظار منطقی استاندار همدان مبنی بر کسب ۴امتیاز ساده از مجموع ۳ بازی مقابل شهرداری تبریز، فولاد خوزستان و استقلال تهران شرایطی را در استان بوجود آورده که از هر نظر ضایعه بشمار میرود.

در حالی که از سویی نمایندگان مجلس در حال تتمیم و تصویب مصوبه ای با مضمون عدم حمایت مالی دولت از ورزش حرفه ای را با جدیت تمام دنبال کرده و از سرمیگذرانند، و از سوی دیگر جامعه عمومی استان همدان با چندین سوال پیچیده در چگونگی عدم نتیجه گیری باشگاه پاس با خود و مسئولین امر کلنجار میروند؛ تیم پاس همچنان بر ایستایی و ناموفق بودن خود ماندگار شده و با هزاران اما و اگر خود در حال دست و پا زدن است.

گویی مسئولان فنی پاس هنوز نمی دانند که کسب نتایج ضعیف در جدول لیگ برتر هرآینه حمایت جدی مدیران ارشد را از این باشگاه در این وضعیت بغرنج زیر ذره بین می برد و نگاه های معترض را حساس تر می کند.

با اینکه مدیرعامل باشگاه پاس به دلیل آنچه حاشیه پردازی رسانه ها ذکر میکرد از ادامه راه درهنگام باخت مقابل ذوب آهن شانه خالی کرد اما رئیس هیئت مدیره نگاه خود را در وسعت بزرگتری چرخاند و خواستار ایستادگی و اهتمام باشگاه در کسب ۴ امتیاز که عقلانی به نظر میرسید، شد و به نحوی راه را برای تداوم مشتاقان پیروزی گشود و فرصت منطقی را در اختیار این تیم نهاد.

تا اینکه؛ تیم پاس توانست در بازی مقابل شهرداری تبریز به تساوی  دست پیدا کند و یک امتیاز (منظور استاندار از این بازی) را بدست آورد.

مدیران تیم پاس که میدانستند در مقابل فولاد خوزستان باید حتما به نتیجه برتری میرسیدند در روز بازی در همدان  انتظار مورد نظر مخاطبان خود را برآورده کنند و طبیعتا از ۴ امتیاز لازم دست شستند.

دلیل عقب ماندن تیم پاس تنها به بدشانسی ختم نمیشود، شاید عدم برنامه ریزی و طراحی برای ساختن یک روز ملتهب و فضای سنگین بر ورزشگاه قدس در همدان یکی از دلایل دست نیافتن به پیروزی قاطعانه مقابل فولاد قلمداد شود.

مایه تأسف است که رسانه ها مینگارند ورزشگاه قدس با هزارنفر در روز رقابت حساس با فولاد پذیرای این تیم بوده، یقینا اگر کانون هواداران میتوانست با برنامه های خاص صندلی های ورزشگاه قدس را مملو از تماشاچی نماید شرایط برای مقاومت در تیم فولاد سخت میشد و نتیجه را دگرگون میساخت و کسب ۳ امتیاز لازم هم ممکن میشد.

اما نه تنها این تدبیر بکار گرفته نشد بلکه پس از باخت هم گویا شرایطی توسط یکی از بازیکنان بوجود آمد(نشان دادن انگشت۵۰+۱۰) که فریاد اعتراض آمیز معترضان را برافروخته تر کرد.

اکنون درگیری با کانون هواداران، در گذشته دست به گریبان شدن با رسانه ها، لابد بعد از این هم چالش در مدیریت حکایت از چه نکته عمیقی دارد؟

آیا در شرایطی که پربیننده ترین برنامه زنده ورزشی با آن تلاطم مختص خود به باشگاه های استانی میتازد و نگاه هزاران ورزش دوست استانی انگشت حسرت بر لب میبرند که تیم پاس با این همه هزینه چه گلی بر سر استان میزند؟ و اینکه نمایندگان مردم با گذراندن رأی خود در تقابل حمایت از ورزش حرفه ای قد علم کرده اند، انصاف است که پس از کسب نتیجه نامطلوب بگوئیم با تمام توان به کار خود ادامه میدهیم؟

آیا این اظهار نظر بر ابقا پس از عدم توفیق در برابر فولاد خوزستان و آن شانه خالی کردن ها قبل از تعیین شرایط توسط رئیس هیئت مدیره در روز اعطای استعفا دلیل محکمی برای مدیریت قوی است؟

باشگاهی که آمده بود تا توانایی های بومی استان را بارورتر کند و فرصتی برای رشد فوتبال استان شود، میتواند با چند عقد قرارداد بودار نظیر عقد قرار داد با میلاد مدیر روستا و فلانی های دیگر که نسبت نزدیک با مسئولان کمیته های ناظر بر فوتبال را دارند انتظارات استان همدان را برآورده کند؟

از دست دادن فرصت جذب بازیکن و چندین خطای محرز دیگر توسط تیم هم که دیگر هیچ و از این میان لابد هم به نگارش البته ضعیف ما خرده خواهند گرفت.

البته ممکن است تیم پاس در مقابل استقلال تهران یک بازی توفنده از خود به نمایش بگذارد و با برد نفس گیر در ورزشگاه آزادی بتواند معادلات پیش رو را بهم بریزد و انتظار رئیس هیئت مدیره را برآورده و خود را در سطح منطقی جدول نگاه‌داری کند.

با این وجود اگر قرار بر این است که پس از کسب نتیجه منفی در بازی های گذشته تغییراتی در باشگاه رخ دهد، بهتر است این تغییرات در همین فرصت باقیمانده رقم بخورد تا شاید همین بازی مقابل استقلال هم فرصتی برای آشنایی مدیران جدید با ظرفیت های موجود پاس و شرایط فعلی آن باشد.  

این مطلب را در سایت اینجا همدان- وب سایت شخصی مصطفی شیرمحمدی (کارشناس روابط عمومی استانداری همدان) مشاهده نمائید.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب0 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید