X
تبلیغات
رایتل

دنیا و آخرت تیم ملی فوتبال امید با هم به باد رفت؛

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/09/05

کاش رحمتی را نبرده بودیم! 

فدراسیون فوتبال با وجود اینکه با اتکا به سیاست نتیجه گرایی از سه سهمیه برزگسال خود در بازیهای آسیایی استفاده کرد، نتوانست در گوانگ جو به مدال دست پیدا کند تا هم برنامه های لیگ را بهم ریخته باشد، هم در نتیجه گیری ناموفق ظاهر شده باشد و هم فرصت را از جوانان گرفته باشد.

علی ثقفی-همدان

سایت گل- تیم فوتبال امید ایران برخلاف اکثر رشته های ورزشی که در بازیهای آسیایی گوانگ جو فراتر از حد انتظار ظاهر شدند، در نتیجه گیری بسیار ضعیف عمل کرد تا مشکلات موجود در ساختار فوتبال ما بار دیگر بر همگان آشکار شود.

فدراسیون فوتبال ایران که با لبخند های همیشگی کفاشیان نزد اهالی فوتبال شناخته شده است، دنیا و آخرت را با هم از دست داد؛ در حالی که تیم امید می توانست با ترکیبی متشکل از امیدها و بدون استفاده از بازیکنان بزرگسال به این مسابقات اعزام شود تا یک تورنمت خوب را برای مقدماتی المپیک لندن در دستور کار قرار دهد، برای نتیجه گیری و کسب مدال از نفرات بزرگسال استفاده کرد که در این زمینه نیز ناکام ماند و همین بازیکنان بزرگسال که دو سوم آنها در خط دفاعی تیم قرار داشتند، به پاشنه آشیل حریفان مبدل شدند.

از حق نگذریم، گلزنی های سیدجلال حسینی تاثیری بسزا در نتایج تیم داشت اما ضعف و ناهماهنگی او و سایر مدافعان در کارهای دفاعی در کنار نمایش ضعیف سیدمهدی رحمتی، همه امیدهای اهالی فوتبال در ایران برای کسب مدال را به باد داد.

این بار دیگر کفاشیان چه پاسخی برای مردم دارد؟ آیا باز هم با لبخندهای همیشگی اش می تواند پاسخگوی منتقدان باشد؟

جواد خیابانی پس از ناکامی فوتبال در برنامه زنده تلویزیونی گفت که فوتبال با این همه هزینه نتوانست به حداقل مدال دست یابد، در حالی که ورزشهایی چون قایقرانی، دو و میدانی و رشته های رزمی با حداقل هزینه ها رنگین ترین مدالها را برای کشور به ارمغان آوردند.

به راستی فدراسیون چگونه می تواند در برابر بودجه و هزینه های کلانی که در پرونده دارد در برابر نتایج ضعیف از عملکرد خود دفاع کند ؟

اگر رحمتی را همراه تیم امید نبرده بودیم, چه می شد ؟ آیا بهتر نبود به دروازبانان جوانی که می خواهند در بازیهای مقدماتی المپیک پیراهن تیم امید را بر تن کنند، فرصت می دادیم تا با میادین رسمی و بین اللمللی بیشتر آشنا شوند ؟

رحمتی در دریافت بسیاری از گلهای تیم امید مقصر بود، تماشای گلهای دریافتی در برابر کره جنوبی تائید کننده این حرف است که او از یک دروازبان مبتدی هم ضعیف تر عمل کرد.

رحمتی همراه تیم امید شد که قفل دروازه را بسته نگه دارد، اما او در این کار کاملا ناموفق بود، چه بسا یک دروازبان جوان با انگیزه بالا به مراتب عملکرد بهتری را نسبت به رحمتی برجای می گذاشت.

همراهی رحمتی موجب شد که سهمیه سپاهان در تیم امید به عدد 3 برسد و بازیهای این تیم به تعویق بیافتند تا نظم برگزاری مسابقات لیگ برتر خدشه دار شود.

به این ترتیب فدراسیون با استفاده از با استفاده از بازیکنان بزرگسال شمشیر سه لبه ای را در دل فوتبال ایران فرو کرد، چرا که هم برنامه های لیگ را بهم ریخت، هم در نتیجه گیری ناموفق ظاهر شد و هم فرصت را از جوانان گرفت. 

 

این مطلب را در سایت گل مشاهده نمائید.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب0 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید