X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

تحلیل فنی ذوب آهن-پاس به روایت سایت گل

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/08/15

ذوب آهن فینالیست لیگ قهرمانان اسیا قبل از پرواز به ورزشگاه ملی توکیو در ایستگاه چهاردهم لیگ برتر به مصاف تنها نماینده شهر همدان رفت.

سفید و سبز پوشان اصفهانی با همان شیوه 1-4-1-4 به مصاف شاگردان بحران زده مدیر روستا رفتند.

نکته حائز اهمیت این پیکار غیبت مهاجم پرجنب وجوش و تکنیکی ذوبی ها محمدرضا خلعتبری بود که بجای این مهاجم، دیگر فوروارد شمالی سیدجلال رافخایی به بازی گمارده شده بود  اما نتوانست در حد این ستاره ذوب بازی کند.

1- چون تنها نماینده دیار الوند اوضاع خوبی در لیگ دهم نداشت و نیاز مبرم به سه امتیاز این دیدار دشت، با دوندگی های بی امان میانه زمین را در شروع بازی تحت تملک خودشان در آوردند. به همین علت خط دفاع ذوب اهن مجبورمی شد بازی مستقیم را از خط دفاعشان در دستور کار قرار دهد. در این بین مدافعان بلند زن پاس همدان توپهای ارسالی ذوبی ها را به خوبی دفع می کردند که توپهای سرگردان را خط میانی پاسی ها با تلاش زیاد تصاحب می نمودند.

2 - شاگردان مدیر روستا اصل درگیر شدن با هافبکهای ذوب آهن و اصل پوشش را به خوبی انجام می‌دادند، فقط نقطه ضعفشان در دوجناح تیمشان بود که در دقیقه هجدهم مسابقه اسماعیل فرهادی پاس سه امتیازی را به کاسترو داد و این مهاجم خوش تکنیک برزیلی توپ را به کنج دروازه تیم پاس دوخت تا سه امتیاز حساس و گرانقیمت این دیدار را به حساب شاگردان ابراهیم زاده واریز کند و این تیم با خیالی آسوده از روی ابرها در اندیشه قاپیدن کاپ قهرمانی از دست نماینده کره جنوبی باشد.

3- در نیمه دوم بازی هر دوتیم با پاسهای اشتباه یکدیگر را صاحب توپ می‌کردند. پاس همدان سمت چپ ذوب آهن را که حسین ماهینی در آنجا انجام وظیفه می‌کرد نشانه رفته بودند و چندین موقعیت خطرناک را روی دروازه شهاب گردان تدارک دیدند که برای آنان ثمری نداشت. تیم ذوب اهن باتجربه تر و بابرنامه تر بازی را اداره کرد که در این بین نمی شود از بازی خوب قاسم حدادیفر هافبک تکنیکی و خلاق ذوب اهن چشم پوشی کرد. قاسم پابه‌پای هافبکهای همدانی دوید و جنگید و کم نیاورد. ایگور کاسترو نیز هرجا توپ بود حاضر می‌شد و مثمر ثمر بازی کرد.

به حر حال ذوب اهن قبل از سفر به سرزمین خاور دور بابت فینال مسابقات قهرمانا ن باشگاههای اسیا با یک برد شیرین و با روحیه ای مضاعف اماده پرواز شد.

آنها بعد از گلزنی و در شرایطی که از حریف پیش می افتند، بسیار خوب بازی را اداره می کنند و این ممارست در نتیجه  گیری، اصفهانی ها را به کسب جام بسیار امیدوار ساخته است.

گرچه استقبال 1500 نفری از بازی آخر ذوب قبل از فینال آسیا، نکته منفی این باز بود.  

 

برای مشاهده این خبر در سایت گل کلیک نمایید

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب2 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید