X
تبلیغات
رایتل

هولماتوف: آرزویم قهرمانی با پاس در آسیاست

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/06/03

هافبک تاجیک و سابق پاختاکور ازبکستان که در فصل نقل و انتقالات لیگ دهم به پاس پیوست، با عملکرد خوبش در شش هفته سپری شده از رقابت های لیگ برتر نشان داد که کادر فنی براساس شناخت قبلی، این ستاره پاختاکور ازبکستان را جذب کرده و یکی از خریدهای موفق باشگاه بوده است.  

اکمل هلماتف که از سال 1998 عضو ثابت و تاثیر گذار تیم ملی تاجیکستان بوده و هست، چندین سال سابقه بازی در تیم های نفتچی و پاختاکور ازبکستان را داشته و هم اینک با ارایه عملکرد مطلوب در تیم پاس توانسته تا به اینجا دو گل به ثمر برساند.

***

باشگاه پاس همدان و پاختاکور ازبکستان تعاملاتی با هم داشتند و طی این تعاملات، توافقاتی مبنی بر حضورم در پاس انجام شد و در نهایت به همدان آمدم. دو سال پیش با شهباز ارگینوف بازیکن فصل گذشته پاس در تیم پاختاکور هم بازی بودم بر همین اساس اطلاعاتی از این تیم و شهر همدان به دست آوردم و با شناخت کامل به این تیم پیوستم.

***

قبل از امدن به ایران  تیم های پرسپولیس و استقلال را می شناختم و نام علی دایی را بارها به عنوان بهترین گلزن جهان شنیده بودم، ضمن اینکه با تیم پاختاکور مقابل سپاهان و استقلال در جام باشگاههای آسیا بازی کرده ام.

***

پاس و پاختاکور هر  دو شایستگی های خود را دارند و در این مساله شکی نیست اما تیم پاختاکور تقریباً همه سال سهمیه جام باشگاههای آسیا را کسب می کند و از این بابت قابل قیاس با پاس همدان نیست.

***

از زندگی در همدان کاملا راضی هستم. همدان شهر زیبا و آرامی است . به علاوه اینکه دوستان  خوبی در اینجا دارم که هرگر احساس تنهایی نمی کنم. البته نگران سرما هم نیستم، در ازبکستان هم آب و هوا مشابه اینجا است و به این شرایط عادت دارم.

***

متاهل هستم و  دو فرزند به نامهای دیور و یاسمینا دارم . خانواده ام قرار است  به مدت سه ماه در کنار من زندگی کنند و سپس به ازبکستان بازگردند. همسرم بخوبی می داند که زندگی بدون فوتبال برایم بی معنی است و رنگ و بویی ندارد. وی فوتبال شناس خوبی است و اصول و قوعد فوتبال را می داند. همسرم همیشه حامی ام در فوتبال بوده و هست.

دیور تازه وارد هشت سالگی شده و از ابتدای سپتامبر وارد مدرسه خواهد شد اما رفتارش بیانگر این است که اصلا علاقه ای به در س ندارد. من فکر می کنم اگر با همین شور و هیجان به فوتبال ادامه دهد به یکی از بازیکنان مطرح جهان تبدیل می شود. او در حال حاضر جزو تیم زیر 10 سال پاختاکور است و اکنون با زیر 10 ساله های پاس تمرین می کند

***

به نظرم مردم همدان خیلی مهمان نواز و مهربان هستند، ضمن اینکه فوتبالشناس و بسیار فوتبال دوست هستند و همین مساله باعث شده که شخصاً وقتی آنها را در ورزشگاه می بینیم با انگیزه تر بازی می کنم.

***

همیشه شماره 8 را در تیم هایی که بودم بر تن می کردم اما وقتی به پاس آمدم ، امیر محبی این شماره را انتخاب کرده بود و من هم به احترام وی شماره هفت را برتن کردم . شماره برایم اهمیتی ندارد من دوست دارم با بازیهای خوبم به یک شماره ارزش بدهم ، هرچند که شماره هفت مقدس و با ارزش است.

***

خوشبختانه در طی سالهایی که در فوتبال بودم به چیز هایی که می خواستم رسیده ام ( بازی در تیم اول ازبکستان ، حضور در تیم ملی و... ) ودر حال حاضر دوست دارم با پاس همدان تا حدی پیشرفت کنم که بتوانیم قهرمانی آسیا را بار دیگر برای این تیم بدست بیاوریم. 

از وقتی به پاس آمدم بی وقفه تلاش کرده ام تا بتوانم برای این تیم مؤثر باشم ، در حال حاضر و پس از این هم کوتاهی نخواهم کرد. من فقط سرباز پاس هستم و پیرو دستورات فرمانده. من از پاس در سالهای گذشته شناخت چندانی ندارم اما مطمئنم پاس فعلی جایگاه خیلی خوبی را در پایان لیگ دهم به دست می آورد.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید