X
تبلیغات
رایتل

سپاهان نمایش یک تیم قهرمان را نداشت؛

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/06/01

ترس مدیر روستا عامل اصلی باخت پاس همدان

علی ثقفی

خبرگزاری فارس: در دیداری که سپاهانی ها نمایش یک تیم قهرمان را نداشتند،‌ ترکیب محتاطانه اتخاذ شده توسط مدیر روستا عامل اصلی باخت پاس همدان بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، تیم فوتبال پاس همدان شب گذشته در شرایطی که می توانست برنده دیدار برابر سپاهانی ها در اصفهان باشد، بازی را به حریف خود واگذار کرد. 

اتخاذ ترکیب و سیستم بازی اشتباه از سوی مدیر روستا، از جمله عوامل اصلی پذیرش این شکست بود که به تفکیک به شرح آنها خواهیم پرداخت.

* اتخاذ سیستم اشتباه

از مهمترین عوامل شکست و عدم موفقیت در هر کاری غلبه ترس  و حاکم شدن هراس بر افراد است.

ترکیب اولیه مدیر روستا در دیدار با سپاهان، ترس او از حریف را به طور کامل به نمایش می گذاشت؛ استفاده از روش 1-3-2-4 با توجه به خصوصیان دفاعی پویا سیف پناهی که در پست هافبک چپ در این بازی به کار گرفته شده بود، فاصله زیاد خط هافبک و حمله پاس را موجب شده و باعث شده بود که پاس تمرکز و فشار لازم را در حمله نداشته باشد.

اتخاذ این روش بازی در برابر تیمی که در دیدارهای قبلی نتوانسته بود عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد، به منزله قبول شکست پیش از شروع بازی بود.

مدیر روستا پس از گذشت 75 دقیقه جرات پیدا کرد که سیستم بازی خود را تغییر دهد و با اضافه کردن حمید کاظمی به ترکیب تیم، روش بازی پاس را به 2-4-4 اصلاح نماید. پس از ورود کاظمی به زمین مسابقه، قوای هجومی پاس تقویت شد و این تیم توانست در کمتر از 5 دقیقه پس از ورود کاظمی به زمین، به گل تساوی دست پیدا کند.

به طور قطع اگر مدیر روستا بدون واهمه از ابتدا تیم را با روش 2-4-4 روانه این مسابقه کرده بود، نتیجه بازی غیر از این بود و پاس می توانست بازی برابر و رو به جلویی را در این مسابقه به نمایش بگذارد.

*اتخاذ ترکیب اشتباه

برخی اوقات اصرار مدیر روستا به استفاده از بعضی بازیکنان برای بینندگان و کارشناسان امر نا مشخص است؛ در شرایطی که تیم هافبک چپ پای تخصصی چون اکمل هولماتوف را در اختیار دارد، اصرار بر استفاده از پویا سیف پناهی در پست هافبک چپ که پست تخصصی او نیست چه توجیهی دارد؟

استفاده توامان از دو مهره دفاعی در قسمت چپ زمین پاس قدرت هجومی پاس در این منطقه را کاهش می دهد. مدیر روستا باید از بین سیف پناهی و محسن ربیع خواه،‌آماده ترین را در پست دفاع چپ به میدان فرستاده و از دیگری را به عنوان نیروی ذخیره روی نیمکت قرار دهد.

مدیر روستا پس از گذشت 40 دقیقه به اشتباه خود پی برد و پوریا قیدر را جانشین سیف پناهی کرد. هر چند با این تعویض یکی ار سه تعویض پاس که می شد از ابتدای بازی این تغییر را اعمال کرد،‌هدر رفت اما از آن لحظه به بعد قوای هجوی پاس چند برابر شد و نفوذهای قیدر باعث خلق چند موقعیت شد.

مدیر روستا باید تعارف را با بازیکنان کنار بگذارد؛ یک روز عزیز محمدی به اشتباه به میدان می رود و روز دیگر سیف پناهی! این تیم به مردم همدان تعلق دارد و سرمربی تیم وظیفه دارد طوری تیم را هدایت کند که بتواند پاسخگوی مردم باشد.

آقا محمدی دیگر بازیکنی بود که می شد اوی را ز ترکیب اولیه حذف و حمید کاظمی را از ابتدا در ترکیب قرار داد؛ در طول بازی اثری از آقا محمدی در میدان مسابقه نبود  و حضور کاظمی با انگیزه و پر تلاش می توانست در روند بازی و حرکات هجومی پاس تاثیرات مثبتی را داشته باشد.

مدیر روستا می توانست اکمل هولماتوف و حمید کاظمی را از ابتدای بازی به جای سیف پناهی و آقا محمدی به بازی بگیرد و با استفاده از روش 2-4-4 بازی برابر و حتی برتری را نسبت به سپاهانی ها به نمایش بگذارد.

امیدواریم مدیر روستا در دیدار های بعدی سیستم و ترکیب جسورانه‌ای را اتخاذ کرده و پاس همدان به روند نتیجه گیری های چهار هفته ابتدایی بازگردد.  

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب3 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید