X
تبلیغات
رایتل

به بهانه روز خبرنگار؛

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/05/16

ورزشی نویسان همدان زحمت کشان بی ادعا

علی ثقفی

هگمتانه-سرویس ورزش: بار دیگر سالی نو شد و پنج ماه از آن سپری گشت تا در هفدهمین روز از مرداد ماه یادی از خبرنگاران و زحمات این قشر از جامعه شود.

خبرنگاران به عنوان اصلی ترین و موثرترین اعضاء جامعه خبر و رسانه، با وجود همه زحماتی که می کشند، معمولا مورد بی مهری قرار گرفته و در نوک تیررس خبرسازان قرار می گیرند و اغلب از سوی هیچ ارگان و سازمانی نیز مورد حمایت قرار نمی گیرند. 

با وجود اینکه در بین کلیه جوامع مختلف خبری، خبر ورزشی مخاطب و علاقمندان بیشتری را شامل می شود، اما ورزشی نویسان در جمع اهالی خبر از پائینترین جایگاه و مزایا برخوردارند که جای بسی تاسف دارد.

جلسات و نشستهای خبری در سایر زمینها معمولا در فضاهای بسته و با ضیافتهای آنچنانی و پر زرق و برق برگزار می شود، در حالی که مکانهای خبرساز در حوزه ورزش اکثرا نقاط دور افتاده و رو باز است که علاوه بر تحمل سختی و هزیته های راه تا رسیدن به مقصد، بسته فصول سال، پذیرش و تحمل سرما و گرمای روزگار را نیز شامل کی شود.

از سویی دیگر ورزشی نویسان همدان به نسبت ورزشی نویسان کشوری از مزایا و جایگاه پائینتری برخوردارند و بسیاری از حرف و حدیث ها و سوء استفاده هایی که بعضاً به حق یا ناحق در مورد برخی خبرنگاران ورزشی مطرح می شود، ابداً شامل حال این افراد نمی شود و بسیاری از ایشان صرفاً بر اساس عشق به این حرفه و بدون توقعات مالی قلم را بر کاغذ می غلتانند، به همین الحق و الانصاف شایسته ستایش هستند.

به بهانه روز خبرنگار فرصت را غنیمت شمرده و به همه همکاران ورزشی نویس این روز را تبریک می گوئیم. روزتان مبارک 

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب4 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید