X
تبلیغات
رایتل

نگاهی به نحوه یارگیری پاس در لیگ دهم؛

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/04/19

هنوز برای قضاوت زود است! 

علی ثقفی

خبرگزاری فارس: با توجه به تغییرات زیاد بوجود آمده در ترکیب پاس همدان، پیش از شروع مسابقات اظهار نظر در خصوص نحوه یارگیری این تیم امکان پذیر نمی باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، تیم فوتبال پاس همدان در روز پایانی لیگ نهم، با تساوی خانگی در برابر تیم تراکتورسازی تبریز توانست در لیگ دهم ماندگار باشد.

پس از تعطیلی لیگ، همه تیمها با تمام توان برای جذب بازیکنان شاخص به کار بستند و تیمهای متول خیلی زود توانستند نفرات مورد نظر خود را جذب کنند.

این دسته از تیمهای حاضر در لیگ برتر که تعدادشان بیشتر از 5 تیم نمی شود، با ارائه پیشنهادات نجومی به چهره های برتر سایر تیمها، آنها را جذب تیم خود کرده و خیلی زود بازار نقل و انتقالات را از چهره های شاخص خالی کردند.

تیمهای استیل آذین، سپاهان اصفهان، پرسپولیس، استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان، در روزهای اول نقل و انتقالات بدون در نظر گرفتن سقف تعین شده قراردادها از سوی سازمان لیگ، مهره های شاخص لیگ برتر را جذب کردند تا علاوه بر ضرری که به سایر تیمها از لحاظ کم شدن چهره های شاخص وارد کردند، موجب بالاتر رفتن متوسط قیمت بازیکنان و به تبع آن بالا رفتن سطح توقع سایر بازیکنان، شدند.

تیمهایی مثل پاس همدان که از لحاظ مالی در رده تیمهای متوسط می گنجیدند، به دلیل تاخیر در وصول تخصیص اعتبار برای فصل جدید و نبود نقدینگی لازم، تا حد زیادی در نقل و انتقالات عقب افتادند.

مسولان پاس و در راس آنها سردار ملاحی، به سبب سابقه چند ساله در فوتبال ایران، توانستند نفرات خوبی چون مهدی ثابتی، ایوان پترویچ و مجید نورمحمدی را به پاس همدان بیاورند اما نبود نقدینگی باعث شد که پاسی ها نتوانند قراردادهای این بازیکنان را ثبت کنند، چرا که شرط بازیکنان برای ثبت قرارداد دریافت 30درصد از مبلغ قرارداد به عنوان پیش قرارداد بود.

همین مساله باعث شد که این نفرات با تیمهای دیگر به توافق رسیده و جذب آنها شوند تا پاس همدان از عقد قرارداد با آنها باز بماند.

در ادامه این روند، سردار ملاحی که آبرو و اعتبار فوتبالی خود را طی سالها زحمت و تلاش بدست آورده بود، برای جلوگیری از کاهش اعتبار،  از سمت خود استعفا کرد اما عدم موافقت هیئت مدیره که با تخصیص اعتبارات لازم نیز همراه شد، موجب ابقاء ملاحی در سمت مدیرعاملی پاس همدان شد.

ملاحی در طول فصل نقل و انتقالات موفق شد با سعید لطفی از پیکان قزوین، امیر محبی و فرهاد خیرخواه از تراکتورسازی تبریز، نادر احمدی از فولاد خوزستان، سامان صفا از مس کرمان، اکمل هولماتوف هافبک تاجیکستانی تیم پاختاکور ازبکستان، اودوچکوو انوکو مهاجم مالتی تیم دوکسا قبرس، مهرداد کاظمی از صنعت مهرکام پارس، هادی خیری از استقلال جنوب، صدرا بهبهانی دروازه بان تیم شهرداری همدان ، مرتضی تبریزی هافبک تیم تالار وحدت همدان و مصطفی سولکی بازیکن تیم جوانان پاس به توافق رسیده و آنها را به عضویت پاس همدان در آورد.

با توجه به ناشناخته بودن تعدادی از نفرات جذب شده، اظهار نظر در خصوص نحوه بسته شدن پاس در شرایط فعلی امکان پذیر نیست و حداقل باید پنج هفته به ملاحی و مدیر روستا فرصت داد تا هماهنگی لازم بین نفرات قدیم و جدید برقرار شده و بتوان در خصوص نحوه یارگیری پاس اظهار نظر کرد.

سبزپوشان همدانی هم اکنون در کشور هلند در حال برپایی اردوی آماده سازی خود هستند و مدیر روستا امیدوار است که در این فرصت بتواند تیم را به هماهنگی خوبی رسانده و با آمادگی مناسب به استقبال دهمین دوره رقابتهای لیگ برتر  بروند.

امیدواریم پاس لیگ دهم را با کسب نتایج خوب آغاز کرده و مانند فصل گذشته فصل نا موفق و پر استرسی را برای هواداران ترسیم ننماید.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب2 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید