X
تبلیغات
رایتل

پیشنهادهای نجومی به بازیکنان، کابوس تمام نشدنی پاسی ها

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/04/08

رسم پرواز را پول می آموزد! 

میثم ناصرنژاد

هگمتانه – سرویس ورزش: اینجا در پاس، بازیکنان جدیدالورود رسم پرواز کردن را می آموزند. آنهایی که نیامده، می روند. فقط به خاطر یک مشت پول مفت که اکنون از حساب تیم های دولتی لبریز شده و جیب بازیکنان را فرا می خواند.

اینجا، در فوتبال همدان دیگر تعهد اخلاقی و منش جوانمردی معنی ندارد. اغلب بازیکنان به دنبال پول هنگفت و قراردادهای نجومی هستند. انگار نه انگار که همین دیروز در اتاق مدیرعامل با کلام پرمعنای (یا علی ) دست دادند و قسم خوردند برای موفقیت تیم از جان مایه بگذارند. انگار نه انگار که قرار شد، مردانه برای سربلندی تیم بیایند و افتخار کسب کنند.

نه اینجا، نشانی از آن منش جوانمردی و خصلت پهلوانی نیست. پیشنهادهای مالی نجومی چشم اغلب بازیکنان را بسته است.

اینجا نبرد دارو و ندارها، فقط به سود مصرف کنندگان پول های هنگفت است. تیم هایی که از خزانه دولتی پول های آنچنانی برداشت می کنند و جیب بازیکنان را پر می کنند. تیم هایی نظیر ذوب آهن و سپاهان، که پول حرف اول و آخر را می زند.

اینجا بازیکن توجهی به یا علی گفتن ها نمی کند. فقط به دنبال پول است. اینجا در پاس، بازیکنان تازه وارد پر زدن را می آموزند. بواسطه یک تماس تلفنی و ارایه یک پیشنهاد و گفتن یک شماره حساب، همه معادلات را بر هم می زند.

مثلا همین مجید نورمحمدی، یا پتروویچ و مهدی ثابتی. قرارداد 150، 200 میلیونی کجا و قرارداد 400 و 500 میلیونی کجا.

اصلا به این دسته از بازیکنان چه که تیمی مثل پاس پول هنگفت ندارد. حالا عده ای می آیند و می گویند معلوم نیست این مسوولان پاس چکار می کنند، این چه تیمی است که بسته اند، دو سه بازیکن آماتور گرفته اند و توقع دارند در لیگ برتر بدرخشند.

این ها نمی دانند امروزه، پول حرف اول و آخر را در فوتبال می زند و رقم های پیشنهادی تیم های قابل مقایسه نیست و هرکجا پیشنهاد نجومی ارایه شود، بازیکن به آن سمت کشیده می شود.

اینجا حداکثر پول پیشنهاد شده حتی به رقم یک بازیکن نیمکت نشین تیم هایی نظیر ذوب آهن، سپاهان و حتی مس کرمان و تراکتورسازی نیست.

وقتی شهرداری تبریز رقم 400 میلیونی را برای وریا غفوری بازیکن فصل گذشته پاس ارایه می دهد یا همین سوشا مکانی که با 500 میلیون روانه استیل آذین می شود و نورمحمدی که هنوز جوهر امضایش در قرارداد داخلی با تیم پاس خشک نشده، یکدفعه با یک پیشنهاد وسوسه انگیز سر از تیم ذوب آهن در می آورد، چطور می توان اطمینان داشت که همین فردا، دیگر بازیکنان تیم پاس به این طرف و آنطرف کوچ نکنند.

اینجا برای همه فوتبالیست ها پول مهم است. چشم هم چشمی سوگلی رقابت که نه، حسادت بازیکنان فوتبالیست شده و هر کس به دنبال پول دار شدن، داشتن بهترین مدل ماشین، بهترین منزل مسکونی، ویلا، تجارت غیر فوتبالی و ... است.

این دور و زمانه مگر می شود رفاقتی فوتبال بازی کرد. مگر می شود اخلاق را جایگزین پول کرد. اینجاست که مدیران پاس در مخمصه پیشنهادهای نجومی گیر می کنند. مصاف، مصاف دار و ندارها است. باید ساخت نه سوخت. باید راهکاری را ایجاد کرد تا در این ماراتن سنگین، مقابل حریفان نبازیم.

باید به این هواداران حق داد که نگران باشند. آنها یک فصل پرالتهاب را در لیگ نهم سپری کردند و اصلا دوست ندارند شروع لیگ دهم نیز با ناکامی همراه شود.

این روزها تمام نگاه ها متوجه سردار ملاحی است. اینکه در مقابل این ناملایمتی ها و شبیخون دیگر باشگاه ها در عقدقرارداد شبانه بازیکنان، چه تدابیری اتخاذ می کند.  

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب0 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید