X
تبلیغات
رایتل

در همدان احساس غریبی نمی کنم

ارسال شده توسط:علی ثقفی در تاریخ: 1389/03/15

ساشا کلونیجا: مدیر برنامه هایم با پیشنهاد مالی پاس موافق نیست

میثم ناصرنژاد 

هگمتانه – سرویس ورزش: آرام و سر به زیر، انگار نه انگار که در سن 22 سالگی باید سرشار از جنب و جوش و هیاهو باشد. آنقدر بی سر و صدا و متواضع است که فکر می کنی مقابل بچه مدرسه ای اول ابتدایی نشستی تا یک فوتبالیست حرفه ای!

ساشا کلونیجا مدافع صربستانی تیم پاس با 195 سانتی متر قد، فصل پر افت و خیزی را همراه با این تیم داشت.

گهگاهی خوب و پاره ای از اوقات هم پر اشتباه، شاید اگر می توانست ارتباط لازم را با هواداران داشته باشد، اکنون جدا از مقبولیتی که دارد، محبوب هم می شد.

در این یک سال گذشته فقط چند تکه از حروف فارسی، شیرین ترین گفت وگو را انجام می دهد. فقط کافی است مقابلش بنشینی و کمی گپ بزنی. سلام، خوبی، نمی دونم، میشه، نمیشه و هر از گاهی هم لهجه همدانی ها را بیان می کند.

ساشا جوان است و خوب می داند برای رسیدن به موفقیت های حرفه ای نیاز به زمان دارد. مدیر برنامه های ساشا یک صربستانی مقیم اسپانیا است. میروسلاو نستروویچ از منیجرهای آژانس های مهم فوتبالی دنیا است.

ساشا بامدیر برنامه هایش قراردادی دو ساله دارد. خوش که می گوید راضی است اما درصد بیشتر قرارداد مالی این بازیکن به جیب میروسلاو می رود.

این روزها مدیر برنامه های ساشا به عنوان تصمیم گیرنده اصلی، مامور عقد قراردادش است. یک سال از همکاری طرفین می گذرد و امسال سال آخری است که ساشا تحت اختیار میروسلاو، قرارداد می بندد.

گفت وگو با ساشا کلونیجا با طعم عسل همراه بود. شیرین ترین مصاحبه ای که می توان از یک لژیونر صرب گرفت.

* ساشا اهل کجایی و چی شد اومدی ایران(همدان)؟

اهل بلگراد پایتخت کشور صربستان هستم. مدیر برنامه هایم اینطور خواست که به ایران بیایم. پیشنهاد طرف ایرانی بود و میروسلاو هم مذاکره کرد. در نهایت گفت برو ایران، همدان و در تمرین شرکت کن.

* قبلا در چه تیم هایی بازی کردی؟

در لیگ صربستان، در تیم های پژانیا و بوژدوباکس. اکنون مدت 15 سال است که به صورت تخصصی در آکادمی فوتبال صربستان بازی می کنم. از 18 سالگی هم راهی مسابقات باشگاهی در سطح لیگ صربستان شدم.

* همدان و همدانی ها را چطور می بینی؟

همدان شهر بسیار زیبایی است. طبیعت بکر، هوای پاک و مردمان اخلاق مدار و خونگرم. با اینکه ماه ها از خانواده ام دور هستم اما احساس غریبگی نمی کنم. من در همدان شیرین ترین لحظه ها را سپری کرده ام اما گاهی اوقات هم دلتنگی می کنم.

* از بازی های فصل گذشته خودت راضی هستی؟

خب من تازه به لیگ ایران آمده ام. برای اینکه بتوانم با شرایط مسابقات، فضای تیم، تمرینات، ارتباط با بازیکنان و کادر فنی و قرارگرفتن در سیستم تاکتیکی تیم عادت کنم، وقت می برد و همین مساله باعث شد تا زیاد موفق نباشم.

در بسیار از بازی ها هم دست تنها بودم. امید خورج مصدوم شد، غلام نژاد هم همینطور و همراه با مجید حیدری فشار سنگینی را در قلب دفاع متحمل می شدیم.

* مربیگری مدیر روستا چطور بود؟

خوب بود. مدیر روستا همیشه به ما انگیزه می داد. مربی با اخلاقی است. جوانی او هم باعث شده تا ارتباط صمیمانه با بازیکنان داشته باشد. تمریناتش مدرن است و به خوبی اشکالات و ضعف های تاکتیکی را گوش زد می کند.

* پاس را در لیگ گذشته چطور دیدی؟

نرمال، همه تلاش کردند. بازیکنان، مربیان، باشگاه و هواداران همه همدل شدند تا پاس نتیجه بگیرد. تا حالا این چنین شرایط پرفشار و اضطراب را تجربه نکرده بودم.

* امسال چطور، در تیم می مانی؟

معلوم نیست. فعلا مدیر برنامه هایم در حال مذاکره است. او فعلا با پیشنهاد مالی باشگاه موافق نیست. باید منتظر باشم تا ببینم چه می شود. در مجموع دوست دارم در تیم پاس بازی کنم. اینجا احساس راحتی دارم و مشکلی ندارم.

* در همدان دوستانی هم پیدا کرده ای؟

چرا که نه. اینجا دوستان زیادی دارم. مصطفی کاشی، جواد سبزواری و گمالوویچ. مصطفی خیلی از کارهایم را در همدان دنبال می کند. تفریح می کنیم و اوقات فراغتمان را با گشت و گذار از مکان های دیدنی همدان سپری می کنیم.

* الگوی بازی هایت چه کسی است؟

نمانیا ویدیچ مدافع مرکزی منچستر یونایتد

* لابد طرفدار تیم منچستر هم هستی؟

قطعا، خیلی دوست دارم در این تیم بازی کنم. این تنها آرزویم است.

موضوع یادداشت:  - چاپ این مطلب0 نظر
پتیگاه اطلاع رسانی فوتبال همدان را صفحه خانگی خود کنید